Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Wat? Koopt Angela Merkel artisjokken in blik?

Bondskanselier Angela Merkel geeft zelden langer durende persconferenties. Maar op sleutelmomenten meldt ze zich altijd. Dat is meestal vlak voor een belangrijke internationale gebeurtenis of als er verkiezingen aankomen. Zoals nu. Merkel stond vrijdag uitvoerig – anderhalf uur lang – de pers te woord. Ze wilde iets kwijt over de komende topontmoeting van de G-20, en beantwoordde daarna vragen. Die gingen voornamelijk over de Bondsdagverkiezingen van 27 september.

Wat niet vaak gebeurt: de bondskanselier was in zeldzaam losse stemming. Toen de massaal aanwezige fotografen afdrukten bij een handgebaar van haar – en er dus even niets anders te horen was dan het geratel van de camera’s – begon ze te lachen, en liet vervolgens nog wat gebaren zien. Zoals de curve van het groeiherstel na een recessie: een elegant getrokken lijn naar boven toe. Merkel deed dat heel plastisch. En iedereen lachte. Maar dat was misschien wel haar bedoeling: een lachende kanselier doet het in de media beter dan een sikkeneurige, zo vlak voor de verkiezingen.

Een andere zeldzaamheid was het inkijkje dat ze in haar strikt afgescheiden privéleven gaf. Toen een buitenlandse journaliste haar vroeg wat ze in haar bestaan als beroepspoliticus mist, zei Merkel dat ongestoord winkelen er voor haar helaas niet bij is. “Als ik inkopen ga doen, wordt er gezegd: Wat?! U koopt artisjokken in blik? Maar daar is de afdeling met verse groenten”.

Zo liet Angela Merkel zich een beetje van haar niet-zakelijke zijde zien. Ook dat was bedoeld voor de stembus. Alle Duitse en veel internationale media hebben haar luchtige gebarentaal en het artisjokkenverhaal gebracht.
Publicatiedatum: