Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Supermarkten overschatten het belang van lage prijzen

De strategie om miljoenen euro's in diepe prijsacties te investeren is gebaseerd op verkeerde aannames over de recessie. Supermarktklanten zijn ondanks de financiƫle crisis en de economische recessie namelijk helemaal niet prijsgevoeliger geworden. Dat blijkt uit onderzoek van marktonderzoekbureau Trendbox.

Het percentage consumenten dat op de stelling 'ik ben iemand die bij mijn aankopen voor alles op de prijs let' antwoordt 48% dat ze het er (helemaal) mee eens is. Dat is een zelfde aandeel als in 2008. Ten tijde van de grote prijzenslag in 2004 lag dat percentage op 34%.

Volgens Goos Eilander, directeur van Trendbox, is de geringe prijsgevoeligheid te verklaren doordat de meeste Nederlanders hun financiƫle zaakjes op orde hebben. Daarnaast zijn mensen met een baan er gemiddeld 3% in koopkracht op vooruitgegaan.

Supermarkten overschatten het belang van lage prijzen, meent Eijlander, terwijl een goede parkeerplaats voor veel consumenten veel belangrijker is bij de keuze voor een supermarkt. De crisis lijkt wel tot gevolg te hebben dat consumenten minder open staan voor verleidingen. Het aantal mensen dat vaak iets koopt dat niet gepland was is gedaald van 28% in 2008 naar 27% in de eerste helft van 2009.

Bron: Trendbox
Publicatiedatum: