Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Smaaktest moet vraag naar speciale wortelrassen vergroten

Samen met Stichting Zaadgoed organiseert Odin, bekend van het fruit- en groente-abonnement, een wortel smaaktest met 5 biologisch vermeerderde of zelfs biologisch veredelde wortelrassen. Met de smaaktest willen Odin en Stichting Zaadgoed consumenten laten kennismaken met de smaakverschillen tussen verschillende wortelrassen en aandacht vragen voor het belang van biologische veredeling en het belang van (genetische) diversiteit.

In de Week van de Smaak ontvangen 2500 Odin-abonnees bij hun groenteabonnement twee zakjes met wortels, afkomstig van een rassenproef op proefboerderij de Broekemahoeve in Lelystad, met daarbij een smaaktestformulier, een antwoordkaart en een nieuwsbrief van Stichting Zaadgoed.

Odin roept haar abonnees op om de wortels zorgvuldig op smaak te testen en middels de antwoordkaart te laten weten wat ze hebben ervaren. De resultaten worden naast die van een officiƫle smaaktest gelegd. Omdat Amsterdam Hoofdstad van de Smaak is, kunnen de vijf wortelrassen op 26 september ook geproefd en beoordeeld worden bij twee biologische winkels van in Amsterdam.

Aandacht voor smaak en diversiteit

Met de smaaktest willen Odin en Stichting Zaadgoed consumenten laten kennismaken met de smaakverschillen tussen verschillende wortelrassen en aandacht vragen voor het belang van biologische veredeling en het belang van genetische diversiteit.

Wereldwijd wordt namelijk steeds meer van hetzelfde geteeld. Bij de veredeling wordt vooral gekeken naar hoe het gewas er uit ziet en de kilo-opbrengst. Smaak, voedingswaarde en behoud van diversiteit spelen minder een rol. In de biologische wortelteelt zie je dit ook. Maar liefst 80% van de biologische peentelers in Nederland teelt hetzelfde ras, dat een hoge en uniforme opbrengst geeft. Terwijl er veel meer en smaakvollere rassen beschikbaar zijn. Rassen ook waarvan het zaad op biologische wijze vermeerderd is en zelfs rassen die helemaal op biologische wijze veredeld zijn.

Om ervoor te zorgen dat er meer verschillende wortelrassen geteeld gaan worden, is het van belang dat ook consumenten naar speciale rassen gaan vragen. Net als dat bij appels en aardappels al gebeurt.
Publicatiedatum: