Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Benny Cuypers (Lava) maakt zich zorgen over najaar:

"Ik zie met vrees de zuidelijke producties tegemoet"

Tholen - Het kasgroentenseizoen verloopt ook in België moeizaam. Dat vertelt verkoper Benny Cuypers van Lava, de overkoepelende coöperatie van de zes belangrijkste groenten-en fruitveilingen in België. "De producties blijven vrij groot, terwijl de vraag ronduit matig is. We zitten nu halverwege september en er is nog niet veel vraag. We moeten ons afvragen of we wel een beter najaar krijgen. Ik zie met vrees de zuidelijke (Spaanse) producties tegemoet."

"De aubergineprijzen steken nog iets boven de rest uit, maar verder is het niet veel. Twee weken geleden waren de komkommerprijzen iet beter, maar die zijn ook al op het oude niveau terug. Alle prijsoplevingen zijn maar van korte duur", verklaart Benny. Het glasgroentenareaal in Belgie is vergelijkbaar met vorig seizoen. "Er zijn trostomaten bijgekomen, maar die zijn deels ook ter vervanging van losse tomaten. We zien in België niet zo'n grootschalige ontwikkeling van nieuwe kassengebieden als in Nederland."

Bij onze zuiderburen is aanbodbundeling geen issue. "In België is het aanbod in zekere zin gebundeld in Lava", zegt Benny. "En dat geschiedt naar volle tevredenheid."

Voor meer informatie:
Benny Cuypers
Lava
Tel: +32 (0)15 50 42 53
www.lava.be