Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Land van herkomst onverwijderbaar op uw product?

CO2-laser kan informatie etsen in buitenlaag agf-producten

Door het gebruik van een lasertechniek kan de traceerbaarheid van het consumentengemak van AGF verbeterd worden volgens het onderzoeksinstituut ARS en de universiteit van Florida. De bedoelde techniek gebruikt een laser die informatie etst op de bovenste cellen in de buitenlaag van het fruit of de groente. Hierbij kan gedacht worden aan land van herkomst en producenteninformatie.

De informatie kan vervolgens niet meer verwijderd worden. Door de informatie te voorzien van een laagje wax wordt het product niet aangetast doordat het bijvoorbeeld uitdroogt. Deze technologie is uitgevonden door een voormalige wetenschapper van de universiteit van Florida. De techniek moet nog wel door de FDA worden goedgekeurd. In Japan zijn al appels op de markt met een scanbare barcode geëtst in de wax op hun schil.

Bron: FoodProductionDaily
Publicatiedatum: