Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Als GreenRail succesvol blijkt, eigen terminal in Bleiswijk

FloraHolland gelooft in containerexport naar Italië, Roemenië en Polen

FloraHolland en VGB willen met het pilotproject GreenRail bewijzen dat containertransport van planten naar Italië, Roemenië en Polen werkt. Adviseur ketenlogistiek Michiel van Veen van FloraHolland is er van overtuigd dat transport per spoor werkt voor afzetgebieden verder dan zevenhonderd kilometer. Waarom werkt containertransport nu wel en pakweg tien jaar geleden niet?

Van Veen: "Het railvervoer in de goederensector is sterk verbeterd. Er is geen monopoliepositie meer op het spoor en het netwerk is sterk vergroot. Er zijn vanuit Rotterdam enorm veel rechtstreekse verbindingen tot Oost-Europa aan toe. Daarnaast is de frequentie sterk vergroot. Alleen al naar Milaan vertrekken er per dag tien treinen. Dat betekent dat de huidige bedrijfsvoering van exporteurs niet aangepast hoeft te worden op de dienstregeling."

23 juni is de eerste container met planten per spoor vanuit Rotterdam naar Milaan vertrokken. Naast FloraHolland en VGB zijn dertig bedrijven, waaronder negen exporteurs, betrokken bij het project. FloraHolland wil haar verantwoordelijkheid als voortrekker nemen en bewijzen dat vervoer per spoor werkt. Voor het project is een subsidie van zevenhonderdduizend euro aangevraagd, waarmee het grootste deel van de 1 miljoen euro die GreenRail kost, moet worden betaald.

Voor bloemen verwacht Van Veen dat wegtransport gangbaar zal blijven. Maar planbare handel, vooral planten, en het spoor gaan bij uitstek samen. "Ik ken in Italië een bedrijf dat ieder dag tussen de vier en tien Deense containers Kalanchoë vanuit Nederland laat transporteren. Als je er daarvan iedere dag minimaal drie op de trein zou zetten, dan dalen de transportkosten al merkbaar."

De sector zou kritischer moeten zijn op transportkosten. "Voor een retailactie die lang van tevoren bekend is, wordt vaak met inkopen toch tot het laatste moment gewacht om een klein inkoopvoordeel te behalen. Als men zich bewust zou zijn van de besparing op transportkosten bij railvervoer, dan is er misschien wel meer te verdienen dan dat inkoopvoordeel", aldus Van Veen.

Als GreenRail succesvol blijkt te zijn, komen er plannen voor een eigen terminal in Bleiswijk.

Bron: FloraHolland Magazine
Publicatiedatum: