Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Ad Coolbergen:

"Prijs losse radijs al weken dramatisch laag"

Tholen - De bosradijs wordt nog redelijk verkocht, maar met de prijsvorming van de losse radijs is het al weken dramatisch gesteld. Dat vertelt Ad Coolbergen, die in Oude Tonge jaarrond radijs teelt. Volgens de radijsteler vallen de geleverde aantallen nog wel mee. "Al is de aanvoer van losse radijs in deze tijd al gauw te veel. Je kunt weleens lage prijzen hebben, maar de prijzen die we de laatste weken voor losse radijs beuren, slaan alles."

Ook in Italiƫ, waar Ad's broer Willem-Jan het radijsteeltbedrijf Ortolanda leidt, is het momenteel rustig. "Het merendeel ligt leeg. Op een groot deel van het bedrijf wordt de grond ontsmet door middel van solarisatie. Dan gaat de koeiemest de grond in en plastic eroverheen, zodat we in het najaar weer volle bak kunnen gaan oogsten", vertelt Ad. "Het heeft nu geen zin om de markt te overvoeren met radijs."

De kwaliteit van de radijs is volgens Ad wel in orde. "Al merken we dat we door de hogere nachttemperatuur iets meer te maken krijgen met langer loof en ongelijkere radijsknollen. Verder ziet het er wel goed uit."