Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Vettaks voor ongezonde voeding van de baan

Minister Klink wil geen extra belasting heffen op ongezonde voeding. Daarmee is de zogeheten vettaks van de baan. Dat schrijft de minister in een brief aan de Tweede Kamer. Klink wil de keuze van mensen voor wat ze eten niet beïnvloeden door prijsmaatregelen. Uit het onderzoek dat de bewindsman door de Vrije Universiteit in Amsterdam liet uitvoeren, blijkt dat er op dit moment geen bewezen bewezen effectieve prijsmaatregelen zijn die de overheid kan nemen.

Toch ziet de consument prijsmaatregelen over het algemeen best zitten. Zij geven in het onderzoek aan dat prijs zeker een rol speelt bij de keuze van producten. Helaas is het zo dat de gezonde keuze vaak een duurdere keuze is.

Een groot deel van de deelnemers vond vooral groente, fruit, zuivel, brood en vlees erg duur en zei dat ze deze producten soms niet kopen vanwege de prijs.

Klink is echter huiverig voor het inzetten van prijs als instrument om de consument vaker voor gezonde producten te laten kiezen. Het kabinet zet bij voorkeur in op het stimuleren van voorlichting en productherkenbaarheid en op het verbeteren van de samenstelling van producten.

Maatregelen die wel kansrijk lijken, zijn maatregelen die bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en consumenten zelf kunnen nemen. Klink vindt dat zij moeten nagaan welke bijdrage zij kunnen leveren aan het makkelijker maken van een gezonde keuze. Zij hebben hierin allemaal hun eigen verantwoordelijkheid.

Maatregelen die Klink kansrijk noemt, zijn goedkope producten vaker in de aanbieding doen en ongezonde producten in grootverpakkingen niet goedkoper maken. Uit het onderzoek blijkt namelijk dat mensen met overgewicht vaker in de verleiding komen om een grootverpakking te kopen als die vergeleken met een normale verpakking relatief goedkoop is.

Misschien zouden fabrikanten sowieso iets aan grootverpakkingen kunnen doen. Dat sommige merken chips enkel nog in zakken van 300 (!) gram verkrijgbaar zijn, is werkelijk van de zotte!

Bron: Ministerie van VWS 
Publicatiedatum: