Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Paul van den Elzen - Van den Elzen Groentenverwerking:

"Als het zo doorgaat, volgt er een koude sanering onder de preitelers"

Tholen - De prei wordt momenteel ver onder de kostprijs geteeld. "Momenteel wordt de prei voor 14/15 cent verkocht en dat is al twee weken zo", vertelt Paul van den Elzen van Van den Elzen Groentenverwerking in Uden. "Zoals het er nu uitziet, zit er een koude sanering aan te komen. Voor deze prijzen kan niemand telen."

"Ik verwacht wel dat de preiprijs nog wat zal opleven, maar voorzie geen spectaculaire stijging. En voor 30 cent kunnen we nog geen prei telen", vervolgt Paul. "En de prei ligt gewoon voor een euro in het winkelschap, dus de consument heeft geen weet van de lage prijzen.

Belangrijke oorzaak voor de slechte markt is volgens Paul dat de markt te versnipperd is. "Er lopen wel gesprekken, maar je krijgt nooit de neuzen van 400 preitelers dezelfde kant op. Misschien zou het goed zijn om terug te gaan naar het oude veilingsysteem, maar nog belangrijker is dat er niet meer prei wordt geteeld dan de markt kan hebben."