Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Merkwaarde voor de Nederlandse radijs communiceren

Gewascommissie en GroentenFruit Bureau bespreken gezamenlijke radijspromotie

Onlangs kwam de gewascommissie Radijs bijeen om de mogelijkheden van specifieke productpromotie voor de Nederlandse radijs te bespreken. GroentenFruit Bureau uit Zoetermeer heeft in een presentatie en discussie met de gewascommissie de mogelijkheden voor gezamenlijke radijspromotie besproken. Op dit moment lijkt de toekomst van radijs niet zonder meer rooskleurig. Tussen 2000 en 2007 is de Nederlandse productie flink gesaneerd en met 28% teruggelopen. De prijs van radijs wisselt sterk en fluctueerde de afgelopen jaren tussen € 1,02 en € 1,30 per kilo.

Met de productie is ook de Nederlandse export tussen 2000 en 2007 met 30% teruggelopen. In de export zijn Duitsland, Italië en Frankrijk stabiel gebleven. Het binnenlands gebruik is in de afgelopen jaren met 27% afgenomen. In Nederland is het belang van de supermarkt in de afzet van groenten en fruit heel groot, maar voor radijs heeft de supermarkt slechts een klein aandeel dat van 2005-2008 licht is gestegen met 3%.

Nicheproduct

Wat is er aan de hand met de radijs? De radijs is relatief onbekend bij de consument, een nicheproduct voor de echte liefhebber. Voor sommige consumenten is de radijs te scherp, voor anderen juist te waterig. Bovendien is de consument vrij onbekend met de mogelijkheden van radijs.

GroentenFruit Bureau ziet grote mogelijkheden voor de radijs als deel van het groenteassortiment en draagt bij aan 2 ons groenten en 2 stuks fruit. Voor radijs kan meer merk-productwaarde worden gecreëerd met een eigen productspecifieke campagne, bijvoorbeeld de radijs neer te zetten als gezonde snack of als smaakmaker. Een dergelijke campagne kan mooi profiteren van en aansluiten op de generieke promotiecampagne 2x2 van het GroentenFruit Bureau die dit najaar start.

Bron: Paul Ras, GroentenFruit Bureau
Publicatiedatum: