Voor Scherpenhuizen is het belangrijk om afnemers te beleveren in klantspecifieke verpakkingen, zegt Mari van Gool aan het eind van een drukke dag. ("Wacht even, dan zoeken we een rustig plekje om verder te praten"). "Scherpenhuizen Packaging is zeker van toegevoegde waarde door onze dienstverlening. De consument wil steeds meer verpakte producten. Hygiëne is een belangrijke reden voor de consument om voor voorverpakte groenten te kiezen. Maar ook voor de supermarkt die onder private label z'n producten levert is een verpakking een uitstekende manier om onderscheid te creëren. Bovendien heeft die verpakking als extra voordeel dat het uitvalpercentage lager is doordat de verpakking een beschermende rol speelt. Een consument zal een verpakt product veel minder snel oppakken om eraan te voelen of erin te knijpen. De kwaliteit blijft dus langer op peil."
Mari van Gool neemt de planning door met een medewerker
Mari van Gool hoeft maar om zich heen te kijken om te kunnen constateren dat er nog een flinke groei zit in het aantal verpakte artikelen. "Het is zelfs gigantisch gegroeid. Toen ik hier tien jaar terug begon, had je misschien vier of vijf verschillende verpakkingen. En moet je nu eens kijken in het magazijn: ik denk dat er wel veertig of vijftig verschillende zitten! Ja, wat hebben we allemaal? Het varieert van schaaltjes tot verschillende soorten folie: rekfolie, krimpfolie, lasergeperforeerde folie, en dat ook nog in diverse breedtematen. Ik denk dat we tien jaar terug een kwart deden van wat we nu doen."
27 verpakkingslijnen
Een goed geoliede organisatie bij Scherpenhuizen Packaging moet ervoor zorgen dat al die verpakkingen in goede banen worden geleid. Letterlijk zelfs, aan een van de 27 verpakkingslijnen van het bedrijf. "Maar het is niet zo dat al die 27 lijnen tegelijkertijd draaien", lacht Mari van Gool. "In het hoogseizoen draaien er hooguit vijftien tegelijk. Op elke lijn kunnen we meerdere soorten verpakken. En dan staan er ook nog drie netverpakkingsmachines, zes flowpackers voor paprika's en drie machines voor trostomaten."De eigen organisatie telt 55 mensen. Die zijn verdeeld over alle disciplines die maar nodig zijn om het proces soepel te laten functioneren: administratie, planning, heftruckchauffeurs, kwaliteitsmedewerkers, technische medewerkers en ondersteunend personeel zoals kantinemedewerkers. De medewerkers die de lijnen bemannen komen hoofdzakelijk van uitzendbureaus. Mari, achteloos: "In piektijden denk ik dat het er zo'n tweehonderd zijn."
Optimale communicatie
Het eigenlijke verpakken loopt van zeven uur 's morgens tot elf uur 's avonds, als het nodig is. In die tijdspanne zijn er twee ploegen actief. Om half zes 's morgens is er al activiteit bij Scherpenhuizen Packaging, als de eerste voorbereidingen worden getroffen voor de dag van vandaag. Optimale communicatie met 'moeder' Scherpenhuizen is van het allergrootste belang. Mari van Gool: "Soms is het werken onder grote tijdsdruk. Dan komt er iets binnen dat gelijk moet worden verpakt. Ook constateer ik een tendens dat klanten later zijn met bestellen. Veel dagklanten stropen echt de markt af op zoek naar de goedkoopste partij. Maar we zijn het gewend. Het zijn dagverse producten, geen koekjes. Dat maakt het werk ook afwisselend en boeiend."Als algemeen manager van de verpakkingsafdeling voelt Mari van Gool zich in die hectiek in zijn element. "Zet mij op een kantoor en ik hou het er geen jaar uit. Deze branche is zó veelzijdig. Bovendien is de sfeer hier heel gemoedelijk. Ik mag dan wel manager zijn, ik voel me niks meer dan een ander."
Bron: DiVers, versdirect.nl