Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Israël stelt droogtebelasting in tegen gebrek aan water

Tholen - Het Israëlische parlement heeft gisteren besloten een droogtebelasting op te leggen voor elk huishouden per consumptie. Tot ongenoegen van de burgers wordt, voor het eerst in de geschiedenis, deze maatregel getroffen tegen het watertekort. De belastingheffing geldt voor watergebruik buiten de toegestane hoeveelheid van
16 kubieke meter per maand (voor een gezin van 4 personen). De overheid hoopt hiermee de burgers bewuster te maken van waterverbruik.

Afgelopen winter is er weinig regen gevallen waardoor het waterpeil van het meer van Galilea, de belangrijke zoetwaterbron in Israël, zakt. De belastingheffing gaat per direct in. Volgens de overheid zal de droogte belasting slechts een derde van de bevolking treffen, die door de extra kosten waarschijnlijk nu wel bewuster met water om zullen gaan.

Ondernemers en telers bekritiseren de nieuwe droogtebelasting. Zij kunnen het waterverbruik niet minderen. Daarnaast gaat volgens hen het belastinggeld niet terug naar de watersector maar rechtstreeks naar de bankrekening van het Ministerie van Financiële zaken.

Van onze correspondent Ari Goren