Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
"Robin Grootscholten van Vitensa: "Veel last van import"

Moeizame afzet snoeptomaatjes

Tholen - De afzet van snoeptomaatjes verloopt moeizaam. Dat vertelt Robin Grootscholten van kwekerij Vitensa uit Vierpolders. "Zo laag als de prijzen in juni en juli zijn geweest, heb ik nog niet meegemaakt. Je spreekt dan over prijzen onder de euro", verduidelijkt de teler. "We hebben veel last van de import en daarnaast is het areaal in Nederland fors gegroeid."


Robin Grootscholten

"Het Hollandse areaal snoeptomaatjes is dit jaar landelijk gezien met 30 à 40% uitgebreid. Dit jaar is wel gebleken dat deze uitbreiding te veel van het goede is. Daarnaast biedt Spanje snoeptomaatjes aan voor een verschrikkelijk lage prijs", verklaart Robin. Hoop op een prijsopleving houdt Robin pas voor het najaar, wanneer de import zal afnemen. "Maar de huidige prijzen moeten we nog maar in zien te halen."



Vanaf dit seizoen levert Vitensa - via Fresteem, verkoopdochter van Fresq - de tomaten van het ras 'Heartbreaker' van Enza Zaden. "Dat is een goede zet geweest. We hebben bijna geen afkeur gehad en de reacties van de klanten op het ras zijn erg goed", vertelt Robin enthousiast. "Nu moet het zich enkel nog gaan vertalen in goede prijzen."