Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Prijsverschil grove en fijne aubergines

Aubergineprijzen in de lift

Tholen - De prijzen van aubergines zijn opgekrabbeld naar een niveau tussen de 85 cent en een euro. "Op zich niet verkeerd voor de tijd van het jaar, maar we hebben nog wat goed te maken", vertelt aubergineteler Tom Bos uit Vierpolders. De Rainbow-teler verwacht dat er de komende tijd toch wat minder aubergines zullen worden aangevoerd vanwege het mindere weer. "Dus we hopen dat de prijs op niveau blijft."

"Met de kwaliteit hebben we hier het hele jaar al geen problemen, dus we staan goed in de markt", vertelt Tom Bos. Volgens de teler is er met name uit Oost-Europa nog wel vraag naar Hollandse aubergines. Dat beaamt zijn collega-tuinder Ted van Luijk uit Wateringen. "De aubergines gaan naar landen, waar we voordien niet kwamen."

Ook Ted prijs de kwaliteit van de Hollandse aubergines. "Het gewas staat er goed op en zelfs nog wel beter dan andere jaren. Ook de prijs zit in de lift. De Spaanse aubergines zijn van de markt en dat is toch onze grootste concurrent." Het prijsverschil tussen de grovere en de fijnere aubergines (tot 300 gram) is dit jaar groter dan vorig jaar. "De grove aubergines worden niet best betaald (tot 75 cent), maar de prijs van de kleinere maten gaat boven de euro", zegt Ted. "Ik verwacht niet dat de aubergineprijzen direct zullen dalen."