Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Professionalisering Spaanse komkommerteelt zet door

Met lage temperaturen en veel bewolking zat het de Spaanse komkommerteler afgelopen winter niet mee, hoewel de prijzen naar behoren waren. Nieuwe rassen en de doorbraak van biologische bestrijding dragen bij aan verdere professionalisering van de teelt. Het totale areaal komkommer bedroeg afgelopen seizoen ongeveer 4.500 hectare, verdeeld over Almería, Granada en de Canarische Eilanden. Een klein deel van de telers plantte al in augustus en ongeveer 75 procent van de bedrijven startte de teelt in september of begin oktober. De laatste oogst vond voor de meeste telers in maart plaats en op 200 à 300 hectare zijn nog tot in mei voorjaarsrassen geteeld.



Lage productie

Door de koude en donkere winter, is er naar schatting ongeveer 10 tot 15 procent minder kilo geoogst dan het jaar ervoor, met goede prijzen in januari en februari als gevolg. Op gebied van kwaliteit en ziektedruk was het een prima seizoen. Een belangrijke reden hiervoor is de doorbraak van een aantal nieuwe, productieve rassen met resistentie tegen bladvergelingsvirus CYSDV. Ook de opmars van geïntegreerde bestrijding zet in Spanje nog steeds door. Deze ontwikkeling sluit aan bij de algehele professionalisering van de Spaanse tuinbouw, die bijvoorbeeld ook terug te zien is in de toename van diverse certificeringen en de ontwikkeling naar aanbodbundeling.

Verwachtingen

Voor de komende winter is de verwachting dat het areaal komkommerteelt in Spanje ongeveer gelijk blijft. Wel zal er misschien wat eerder worden geplant, omdat de vroeg ingevallen kou van dit seizoen voor veel gewassen een behoorlijke klap is geweest. Telers zullen er echter naar blijven streven om ook in februari nog te oogsten, omdat in die maand traditiegetrouw de beste prijzen worden gerealiseerd.

Bron: Seeds & Services Komkommer, Rijk Zwaan
Publicatiedatum: