Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Enza Housefair van start gegaan

De Enza Zaden Housefair is gisteren van start gegaan. Telers, handel en retail komen tijdens deze gelegenheid bij elkaar om het huidige en toekomstige productaanbod van Enza Zaden te bekijken en te bespreken.

Van oudsher ligt de keuze van een ras voornamelijk bij een teler. Hierbij zijn factoren als opbrengst, arbeidsintensiteit, en afzetpotentie cruciaal voor de raskeuze. Voor handel en retail is de keuze van een ras weer eerder toe te schrijven aan houdbaarheid, uiterlijke kenmerken en marketingkansen. Voor de retail en consument komt daar ook nog een stuk product en smaakbeleving bij.


Chris Groot, verantwoordelijk voor marketing bij Enza Zaden

De Housefair van Enza Zaden zet de komende anderhalve week de deuren open voor veel onderdelen binnen de keten. De housefair is een efficiënte methode om in korte tijd de diverse schakels in de keten in Europees verband samen te brengen, om de raskeuze discussie gezamenlijk te voeren. Ook veredelaars en gewas specialisten zijn bij de afspraken aanwezig, zodat zij de discussie kunnen ondersteunen met hun eigen waarnemingen en trendanalyses.

Vitalis is een onderdeel van Enza Zaden. Zij veredelen de biologische zaden. Van alle zaden die Enza Zaden verkoopt is inmiddels 80% als biologisch verkrijgbaar. Vitalis groeit hard en maakt naam binnen de biologische tak. “Biologisch telen lijkt de toekomst te worden”, zegt Chris Groot van Enza Zaden.


Annamay is dé cocktailtomaat van Enza Zaden. Deze tomaat is te herkennen aan de opstaande kroonrand, is zeer smaakvol (brix: 6,0 en sap: 51%). het is inmiddels geen specialty meer.


Deze grote trostomaat heeft een uitzonderlijk goede shelf life. Verschillende handelaren deden een proef; na 2,5 week hadden ze nog steeds een eerste klas product!


Zagato: de nieuwe gele paprika van Enza Zaden. Uniform produkt met een prachtige gele kleur.


En natuurlijk: Sweet Green. Enza Zaden heeft de Innovation Award van de Fruit Logistica 2009 gewonnen. Dat heeft voor een opschakeling gexorgd. “Nu wordt Sweet Green geteeld in UK, USA en Nederland. Het is veel te weinig. We gaan met Sweet Green ook naar Zuid-Afrika, Australië, Nieuw-Zeeland en Korea”, zegt Chris Groot.


Cratos. Deze komkommer wint snel aan populariteit: in 1 jaar van 0 tot 80 ha. “Het mooie aan dit produkt is dat het arbeidsEXtensief is dan de reguliere rassen”, zegt Chris Groot.

Publicatiedatum: