Lidl stelt harde eisen aan traceerbaarheid op etiket
Harrij Schmeitz: "Het gebruik van een GLN-code is niet nieuw en past in de verdere uitrol van internationale standaarden. In veel logistieke berichten zoals de Digitale Pakbon (DESADV) wordt hij al vaak gebruikt. Ook is de vraag of hiermee traceability is op te lossen aangezien sommige versproducten gemengd worden. Denk aan de paprika-mix. Hoe los je dat dan op?"
Anderzijds is het wederom een stap in de goed richting om te komen tot verdere standaardisatie. Toch is er ook een probleem. Hoe komen alle telers aan zo’n uniek GLN-nummer. Wordt dat uitgegeven door de afzetorganisatie, de handel of moeten telers dit zelf aanvragen. Of moet dit landelijk gebeuren door Frug I Com of e.d. De Business Councel van Frug I Com heeft haar Werkgroep Standaardisatie dan ook gevraagd voor eind mei een advies op te stellen voor Frugi Venta, DPA en LTO op welke wijze we hiermee in AGF dienen om te gaan. Indien nodig zullen we het resultaat presenteren in een voorlichtingsbijeenkomst.
Echter als de GLN er door eisen van de afnemers toch gaat komen beidt deze wel perspectief op logistiek gebied. In Bloemen & Planten worden momenteel alle grote logistieke adressen door Florecom in samenwerking met VGB en Flora Holland voorzien van een GLN. Hiermee is elke laadlocatie in de Bloemen & Planten logistiek met een cijfer te herkennen. De GLN is dusdanig van opzet dat professionele routeplanners steeds meer het adres herkennen.
Anderzijds heeft de GLN-standaard ook mogelijkheden een ander veel gehoord probleem op te lossen. Ik heb twee tuinen? Vijf afdelingen? 3 paklijnen? Binnen de GLN is het mogelijk subnummers uit te geven welke gebruikt mogen worden voor deze specificatie van de teelt-locatie.
Bron: Frugi Com