Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

CO2-uitstoot voedingsproducten nu voor het eerst eenvoudig online te berekenen

Deze week lanceert CLM het eerste online instrument om CO2-uitstoot van samengestelde voedingsproducten in te schatten. Het instrument Carbonostics geeft bovendien ook kosten en voedingswaarde van het product, zodat de gebruiker zelf de juiste balans kan kiezen tussen people, planet en profit. Tot nu toe kon een voedingsbedrijf alleen via een specifieke (en dure) levenscyclusanalyse de milieu-impact berekenen. De tool is te vinden op www.carbonostics.com



Carbonostics

  • is speciaal gemaakt voor samengestelde producten zoals salades, soep, koekjes, pizza’s enz.;
  • geeft bedrijven snel inzicht in de hotspots in de keten;
  • werkt op basis van beschikbare gemiddelde cijfers;
  • is NIET bedoeld voor CO2-labelling voor consumenten, maar om bedrijven globaal inzicht en handvatten te geven.

Kleine en grote voedingsbedrijven maar ook supermarkten kunnen zich de vraag stellen:

  • Wat zijn de broeikasgasemissies van een samengesteld product zoals koekjes of soep?
  • Is het voor het klimaat voordelig als ik minder tomaat en meer paprika in mijn kant-en-klaar maaltijd verwerk?
  • En wat betekent dat voor de kosten en de voedingswaarde?
Voor het beantwoorden van deze vragen is een specifieke levenscyclusanalyse niet meer nodig. Met Carbonostics beantwoordt het bedrijf deze vragen voor een klein bedrag zelf. Op basis van de uitkomsten kan een bedrijf de eerste keuzes maken en stappen zetten (en natuurlijk alsnog besluiten een nadere LCA te doen). Carbonostics is ontwikkeld door het Engelse bedrijf Blue Horse Associates, in partnership met CLM Onderzoek en Advies.
Publicatiedatum: