Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Wageningse onderzoekers merken de gevolgen van de recessie nog niet

Wageningse onderzoekers op het gebied van voeding ontvangen nog geen al te zorgwekkende signalen van potentiële opdrachtgevers als gevolg van de recessie. De stroom aan onderzoeksopdachten lijkt voorlopig redelijk op peil te blijven. Dat melden dr. Henk Schols, universitair hoofddocent bij de leerstoelgroep Levensmiddelenchemie en ir. Toine Timmermans, business unit manager bij Fresh, Food & Chains van de Agrotechnology & Food Science Group.

Schols wijst er op dat veel bedrijven bij de vorige grote teruggang in de economie, een jaar of acht geleden, op hun onderzoeksafdelingen hebben bezuinigd. De R&D-afdelingen werden verkleind of opgeheven, en vervolgens stapten ze naar de universiteiten. Daar hebben bedrijven de nadelige effecten van ondervonden. Er is veel expertise verdwenen en dat viel niet zo eenvoudig te herstellen. De bedrijven blijven daardoor met vragen richting de universiteit komen meent Schols. Ze hebben geleerd dat kennis en innovatie in mindere tijden erg belangrijk is.

Een besluit over een project duurt wel wat langer, constateert Schols. De voorstellen gaan over meer schijven. Een baas op afdelingsniveau mag niet meer over grote bedragen besluiten. Bij de leerstoelgroep Levensmiddelenchemie blijft het wel goed gaan en dat geldt ook voor projecten met de Europese Unie en SenterNovem. De groep komt eerder mensen tekort en kan nog veel aio’s en postdocs gebruiken.

Toine Timmermans merkt ook nog niet veel van de recessie. Er zijn nog geen opdrachten gestopt, en de orderportefeuille is op de meeste gebieden goed gevuld. Het wordt volgens hem nog belangrijker goed aan te sluiten bij de prioriteiten van de klant, en overtuigend de meerwaarde van het onderzoek en de oplossingen naar voren te brengen. Een bedrijf dat onderzoek belangrijk vindt en de investering verantwoord, zal de uitgave vaak toch doorzetten, denkt Timmermans. Wel merkt hij de laatste maanden dat bedrijven voorzichtiger worden in het aangaan van langdurige verplichtingen. Ook lijken de interne besluitvormingsprocessen binnen bedrijven lastiger.

Bron: Resource
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer