Amsterdam nieuwe Hoofdstad van de Smaak
De ‘fakkeloverdracht’ aan de Amsterdamse delegatie vindt plaats in de IJsselhallen in Zwolle, de huidige Hoofdstad van de Smaak, op donderdag 22 januari rond 11 uur. Het decor van de fakkeloverdracht wordt gevormd door de BioVak-beurs, een grootschalig evenement voor ondernemers in de primaire sector.
Tijdens de afgelopen Week van de Smaak (22 t/m 28 september 2008) heeft Zwolle laten zien hoeveel zij te bieden heeft op het gebied van pure producten en authentieke smaken. Er werd o.a. een Dinner in the Sky georganiseerd en een superstreekmarkt met heerlijke producten uit de directe omgeving van de stad. Het activiteitenprogramma van Amsterdam is nog ‘under construction’ en wordt op 22 januari gepresenteerd. Zeker is al dat het landelijke openingsevenement in de Hoofdstad plaatsvindt.
De Week van de Smaak is een gezamenlijk initiatief van Biologica, smaakambassadeur Pierre Wind, Euro-Toques, Slow Food Nederland, Kunsthal Rotterdam en Streekeigen Producten Nederland. Het evenement wordt komend jaar o.a. mogelijk gemaakt door: Ministerie van VWS, VSBfonds, Provincie N-Brabant, Stuurgroep LIB.