Tholen - Vorig jaar installeerde Barka Services bij aardappelverwerkingsbedrijf Agristo Tilburg een oplossing, die de aarde van het waswater scheidt. Dit kan door middel van de machine 'Bucket Wheel'. De machine wordt al meer dan 60 jaar gebouwd voor de zandindustrie en is door Barka ontdekt. Bart Verduyn geeft aan dat Agristo zeer tevreden was en dat ze de machine ook hebben geïnstalleerd in de vestiging te Harelbeke. "Daarnaast heeft de groentenverwerker Dujardin-Ardo (onlangs gefuseerd) ook geïnvesteerd in deze machine." 
De twee Belgische diepvriesgroentebedrijven, Dujardin en Ardo, fuseerden in maart. De nieuwe groep krijgt dit jaar de naam Ardo. In dit bedrijf zullen de aandelen voor 100% in handen zijn van de Haspeslagh-families. Eerder had deze organisatie geïnvesteerd in hydro cyclonen, doch zonder goed resultaat en enorm energieslurpend. Die hydro cyclonen hebben elk een pomp nodig van +/- 40 kW, wat een dure zaak is. Deze werken ook niet in de groenten- en aardappel wereld, omdat de grondsoort - granulometrie zo verschillend is", legt Bart uit.

Bucket Wheel
Bart van Barka Servives had in die tijd ook aan velen het 'Bucket Wheel' aange- boden, maar die machine is zo eenvoudig en simpel dat bedrijven er niet in geloofden. "Dit is een machine die gebouwd is voor de sand & gravel industrie, dus écht speciaal voor zand/grond afscheiden. In 2002 kocht de firma Frank Laarakker als eerste zo'n machine aan mij. Nu heeft hij er reeds twee. Na diverse succesvolle installaties nam het vertrouwen en de vraag in de groenten- en aardappelsector toe", vertelt Bart enthousiast. Deze machines, met een motor van 1,1 kW vervangen volledig de bezinkingsbekkens, en nemen veel minder oppervlakte in. Per machine halen we minimaal 18 ton grond per uur uit het waswater."
Voor meer informatie:
Barka Services BVBA
Bart Verduyn
Marktplaats 14
8810 Lichtervelde - België
Tel. +32 51 726 705
Gsm +32 473 11 26 37
Fax +32 51 727 522
[email protected]
www.barkaservices.eu