Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Loek Smets (P. Smets): "De grootste groei maken we door op de Belgische markt"

"We zijn nog aan het uitzoeken wanneer we precies 100 jaar bestaan"

Tholen - Het aantal grossiers in Nederland neemt in een rap tempo af. Toch is in het zuiden van het land P. Smets al decennialang een gevestigde naam. "We zijn nog aan het uitzoeken wanneer we precies 100 jaar bestaan", vertelt Loek Smets. Hij ziet de toekomst van de groothandel met vertrouwen tegemoet. Waarop hij dat baseert? "Op de cijfers", zo klinkt het nuchter.

De zaak begon met een groentewinkeltje van opa Smets in Geleen, die vervolgens de overstap maakte naar de groothandel. Vanaf de jaren '60 werd het bedrijf voortgezet door de beide zonen Twan en Pierre. Begin jaren '90 diende de derde generatie zich aan en vanaf 2016 namen de broers Richard en Loek het bedrijf over van pa Smets, hoewel laatstgenoemde nog tot hoge leeftijd in het bedrijf actief was.

© P. Smets en zn bv.
Loek Smets

De klanten van Smets bevinden zich zo ongeveer in een straal van 150 kilometer rond Geleen, dus in Nederland, Duitsland en België. Met name op de Belgische markt maakt de Limburgse groothandel de laatste jaren een flinke groei door. "Zuid-Limburg lijkt voor veel mensen in Nederland ver weg, maar logistiek zitten wij heel gunstig tussen België en Duitsland in. Wij zitten binnen tien minuten in België en Duitsland. Onze grootste groei zit momenteel in België. De Belgen weten onze service goed te waarderen. Onze klanten kunnen elke morgen 's morgens vroeg hun pallet op de stoep verwachten. Dat kan of doet niet iedereen meer. Ook zijn we prijstechnisch gunstig ten opzichte van Belgische bedrijven."

"Je moet het ook allemaal niet al te ingewikkeld maken. Met een goede kwaliteit, prijs en service houd je de klanten tevreden. Dat doen we op z'n Smets, we zijn erg goed in het stoïcijns bevaren van onze eigen koers", lacht Loek. "Waar heel de wereld zich op de supermarkten lijkt te richten, doen wij dat nauwelijks. Onze afzet gaat voor 65% naar groentewinkels, 20% richting markten en 15% naar horeca. De groenteboeren lijken misschien een uitstervend ras, maar dat is juist een markt waar wij ons met onze handel kunnen onderscheiden. Er blijft een groep consumenten die zijn producten bij een specialist wil halen."

Typische hardlopers in het assortiment kan de groothandelaar niet noemen. "Ons brede pakket vormt voor ons de hardloper. We voeren echt nog een ouderwets totaalassortiment. We doen op alle veilingen mee, voeren een breed pakket Belgische groenten, maar blazen ook ons deuntje mee in de importhandel, waarmee we al onze klanten van een Turkse markthandelaar tot de Nederlandse of Belgische specialist volledig van groenten en fruit kunnen voorzien." Deze week verloopt de afzet volgens Loek bijzonder rustig. "Ik verveel me! Maar dat zal de uitloop van de herfstvakantie zijn. Dat hoort erbij. Ik denk dat de handel volgende week wel weer aantrekt. Over het hele jaar gezien zijn we dik tevreden."

Voor meer informatie
Loek Smets
P. Smets
Hofdwarsweg 2
6161 DD Geleen
Mob: 31623972344
[email protected]
www.psmets.nl