De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen van Marokkaanse paprika's zijn in volle gang. Amine Amanatoullah, CEO van Fast Expo: "Momenteel maken we de grond klaar om in de derde week van juli met planten te beginnen. We verwachten dat het seizoen, zoals gewoonlijk, in september van start gaat."
De regio Souss Massa heeft de afgelopen seizoenen een groei in het paprika-areaal gezien, maar heeft nu de limiet van het beschikbare water bereikt. Amanatoullah legt uit: "Veel telers hebben hun areaal van ronde tomaten verkleind vanwege ToBRFV en hebben hun kassen omgebouwd voor paprikateelt. Deze trend zette zich de afgelopen jaren voort, met vorig seizoen een toename van 15% in het paprika-areaal. Het areaal is echter nu verzadigd en ik verwacht volgend seizoen geen verdere uitbreiding. De beschikbaarheid van water blijft een voortdurende uitdaging."
Het afgelopen seizoen, dat in juni eindigde, werd gezien als een succes. Volgens Amanatoullah was er veel vraag naar Marokkaanse paprika's, vooral in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, met Frankrijk als goede tweede. "De meeste export verloopt via contracten die het hele seizoen dekken. Rode paprika's zijn de meest gewilde variëteit en vormen 75% van de teelt."
Prijzen voor Marokkaanse paprika's bleven vorig seizoen stabiel dankzij contractuele export. Er was een periode, van januari tot maart, waarin prijzen piekten door teeltproblemen in Spanje. Deze prijsstijging compenseerde de aanzienlijke opbrengstdaling door de kou. Hij merkt op: "De hoge prijzen in januari-maart zijn gekoppeld aan uitzonderlijke omstandigheden in Spanje en zijn niet representatief voor de algemene marktsituatie."
Voor het komende seizoen verlopen de voorbereidingen rustig, ondanks aanzienlijke risico's. De verwachting is dat Marokko deze zomer opnieuw te maken krijgt met intense hittegolven, vergelijkbaar met die van 2023, die de vroege groenten uit de Souss Massa-regio benadeelden. Amanatoullah waarschuwt: "Hittegolven en het klimaat blijven een constante dreiging voor telers. Wie zich goed voorbereidt, kan ermee omgaan. Een volumeverlies van 15% door hitte is acceptabel, afhankelijk van wanneer de hittegolf plaatsvindt. We verwachten dit te kunnen opvangen als het gebeurt op het moment dat de planten nog jong zijn en makkelijk te vervangen."
De fytosanitaire situatie is volgens de teler ook onder controle: "Hoewel virussen en schimmels ook paprika's kunnen aantasten, zijn ze minder problematisch dan bij tomaten. Telers in deze regio zijn gewend zich aan dergelijke uitdagingen aan te passen, hoewel dit ook de uitbreiding van het areaal begrenst."
Voor meer informatie:
Amine Amantoullah
Fastexpo
Tel: +212 661 281321
[email protected]