Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Tomatenprijzen januari beter dan in 2024, behalve in Nederland

De gemiddelde kiloprijzen voor los, tros, cherry- en specialtytomaten in Nederland lagen afgelopen maand een stuk lager dan in januari 2024. De prijzen blijven 12 tot 26% achter bij vorig jaar, zo valt op op het tomatendashboard van de Europese Commissie.

In Spanje lagen de prijzen wel hoger, voor alle segmenten. Behalve rode cijfers in Nederland noteert ook Italiƫ rode cijfers, voor trostomaten. De prijzen blijven hier 15% achter bij januari 2024.

Voor de Nederlandse prijzen geldt dat voor los en tros de prijzen ook onder het vijfjarig gemiddelde liggen. Voor cherry- en specialtytomaten ligt de prijs nog wel 17% hoger dan het vijfjarig gemiddelde.

Over de hele linie komt de gemiddelde kiloprijs in de EU op 2,02 euro uit. Dat is hoger dan in 2024, en ook hoger dan het vijfjarig gemiddelde.


Klik hier voor vergroting van de grafiek met de gemiddelde tomatenprijzen in de EU.

Bron: Europese Commissie

Publicatiedatum: