Het nieuwe Griekse aardbeienmerk Fruiton, beheerd door Arvanitakis Fruits, heeft zijn debuut gemaakt als exposant op Fruit Logistica.
"Al onze aardbeien worden geteeld in kassen die zijn uitgerust met moderne systemen die helpen om de juiste temperatuur en vochtigheid te garanderen. Binnen deze gecontroleerde omgeving groeien onze aardbeien op natuurlijke wijze, zonder dat er chemicaliën aan te pas komen."
De eerste grote golf Griekse aardbeien arriveert eind februari
Wat de huidige marktontwikkelingen betreft, merkt Arvanitakis op dat de Europese aanvoer van Egyptische aardbeien al is afgenomen. "We maken ons geen zorgen over de Egyptische aanvoer. Hun teeltplanning verschilt van de onze. Tot nu toe hebben de Griekse aardbeien echter vertraging opgelopen door problemen in de plantfase en aanhoudend koud weer. Daardoor was de omzet ook lager dan verwacht."
"Vanaf de tweede week van februari schommelen de prijzen voor telers tussen €3,80 en €4,00 per kilo. Ik denk dat de eerste grote golf Griekse aardbeien eind februari zal arriveren. Ik kan echter geen prijstrends voorspellen. Wat voor ons het belangrijkst is, is hoe de Griekse en Spaanse aardbeien zich op de markt zullen ontwikkelen," besluit de Griekse ondernemer.
Voor meer informatie:Nikos Arvanitakis
Fruiton
Tel: +30 262 307 2194
[email protected]
https://fruiton.gr/