Over week 8 is bij de veilingen van het VBT een middenprijs van 43,7 eurocent voor komkommer gerealiseerd. Daarmee is de prijsdaling van de afgelopen weken gestopt. Wel blijft de middenprijs onder het vijfjarig gemiddelde steken.
Ook de tomatenprijs is gestabiliseerd, maar ondergemiddeld. Gemiddeld kostte een kilo trostomaten 1,275 euro en een kilo losse tomaten 1,465 euro.
Net als voor komkommer is er bij kropsla, en bij enkele slasoorten, sprake van een kleine prijsopleving. Gemiddelde leverde een krop net geen 30 eurocent per stuk op. De middenprijs voor veldsla (1,926 euro per kilo), rode eikenbladsla uit de serre (43,3 eurocent per stuk) en Lollo Rossa uit de serre (67,2 eurocent per stuk) steeg ook in week 8.
In de donkere, grijze en warme februarimaand valt het telen van aardbeien niet mee. Een lichtpuntje is dat de prijs de afgelopen weken weer in de lift zit, al blijft 9,33 euro per kilo in vergelijking met voorgaande jaren wel mager.
Bij de asperges is juist sprake van hoger dan gemiddelde prijzen in week 8. Rond deze tijd komen meer telers in productie en is de verwachting dat de volumes toe gaan nemen. Los ligt de gemiddelde kiloprijs in week 8 op 15,39 euro. Verpakt komt de prijs uit op 16,86 euro per kilo. In beide gevallen bovengemiddeld hoge prijzen voor de tijd van het jaar.