Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

LED-belichting helpt winterteelt in Letland

Ook in de donkere periode van het jaar groeien komkommers en tomaten in de kassen in Letland. In Getliņi werden bijvoorbeeld tomaten geplant op 22 augustus 2023 die tot de zomer van dit jaar groeien.

Kasmanager Guntars Strauts van Gettins Eko zegt op de Letse tv: "Alle komkommers worden onder LED-verlichting geteeld. Dit jaar wordt er met behulp van steun van de Dienst Landelijke Ondersteuning 50% LED-verlichting ingezet in tomatenteelt. Daardoor kunnen we het elektriciteitsverbruik gelijk houden en tegelijkertijd de verlichting verdubbelen. Daardoor wordt het voor de plant makkelijker om de donkere periode te overleven."

Een tomatenplant groeit ongeveer acht maanden in een kas. Strauts: "Als we de onderste komkommers of tomaten verwijderen, trekken we de plant naar beneden zodat de top steeds hoger blijft groeien. Tomatenplanten groeien gemiddeld 25 tot 30 centimeter per week. Komkommerplanten groeien gemiddeld 50 tot 70 centimeter per week."

Om de oogst te realiseren moeten tomaten bestoven worden door hommels. "Het hommelhuis bevat speciale suikerstroop omdat de tomatenplant geen nectar produceert. De plant produceert alleen stuifmeel. Suikerstroop is drank en voedsel voor de hommels," vertelt Strauts.

Lees meer op eng.lsm.lv

Publicatiedatum: