Klapkratten worden steeds vaker gebruikt in de moderne tuinbouw. Het familiebedrijf Gemüsehof Werner, gevestigd in het Duitse Deinste in Nedersaksen, vertrouwt ook op de klapkratten van Ringoplast voor het verpakken van zijn pompoenen. De klapkrat van 600 x 400 x 233 mm werd geproduceerd in groen met witte vergrendelingshendels. Het bedrijfslogo werd ook in het wit op de doos gedrukt. De klapkratten worden niet alleen gebruikt voor de opslag en het transport van standaard Hokkaido pompoenen, maar worden ook al met succes gebruikt voor spaghettipompoenen, meldt het bedrijf.
Het herbruikbare systeem biedt de gebruiker verschillende voordelen, zegt Hanke Wehber, procesmanager bij het bedrijf Werner. "De kratten zorgen voor flexibiliteit en stabiliteit tijdens het transport, maar ook voor productveiligheid, omdat er nauwelijks drukpunten op de pompoenen staan. Bovendien zijn de kratten uitgerust met goede handgrepen, wat het verplaatsen veel gemakkelijker maakt voor de chauffeur. In vergelijking is het systeem ook relatief goedkoop omdat er, in tegenstelling tot andere systemen, geen vergoeding of borg wordt gevraagd."
Het handvat is op verzoek aangepast, omdat het gemakkelijk wegglijdt, vooral in vochtige omstandigheden. Voor de rest zijn de kratten erg goed en het Werner logo op de kratten betekent dat we ook positieve feedback krijgen van onze klanten in de retail sector", vervolgt Wehber. Naast pompoenen worden de klapkratten ook gebruikt voor de levering van aardappelzakken. Werner gebruikt ook plukkratten voor blauwe bessen. "Wat de systemen van Ringoplast kenmerkt, is de goede kwaliteit van de kratten, de snelle levering en de flexibiliteit in gebruik", zegt Wehber.
Productie op maat en recyclebaarheid
"De kratten kunnen bij Ringoplast rechtstreeks bij de fabrikant worden gekocht en worden zo eigendom van de bedrijven. Er zijn geen huur- of borgkosten, dus de aankoop betaalt zichzelf al na een paar ritten terug. Kortom, de klant heeft iets hogere kosten aan het begin van de aankoop, maar daarna geen variabele kosten meer", legt Manuel Hangbers van Ringoplast GmbH uit. Naast stabiliteit en recyclebaarheid zorgt de klapkrat voor een volumereductie tot 80%, voegt hij eraan toe.
Verse Hokkaido pompoenen in de speciaal bedrukte klapkrat
Naast de klapkratten heeft Ringoplast een speciale reeks platte kratten ontwikkeld voor het transport en de opslag van zachtfruit. Deze kratten zijn verkrijgbaar in drie maten: 400x300x157 mm, 600x400x88 mm en 600x400x98 mm en worden volgens de fabrikant gekenmerkt door hun fijne gleufopeningen. "Enerzijds voorkomt dit dat de bessen geplet worden, waardoor ze voorzichtig bewaard kunnen worden. Daarnaast zorgen de vele openingen voor een perfecte luchtcirculatie en koeling van het fruit in de container", aldus Hangbers. Individuele etikettering van de kratten is ook met deze oplossing mogelijk.
Manuel Hangbers toont de zachtfruitkrat op Interaspa 2023
Bezoek het bedrijf op expoSE 2023: Hal 2 / I21
Voor meer informatie:
Manuel Hangbers
Ringoplast GmbH
Großringer Straße 24
D-49824 Ringe-Neugnadenfeld
Tel: +49 (0)5944 934554
[email protected]
www.ringoplast.de
Hanke Wehber
Werner KG
Kirchweg 6
D-21717 Deinste
Tel: +49 (0) 4149 934840
[email protected]
www.werner-spargel.de