Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Strenge ventilatie-eisen maken gasvormige CO2-verrijking onhaalbaar"

Vanwege het toenemende belang van Latijns-Amerika voor de bedrijfsactiviteiten van CO2 GRO, hebben alle leidinggevenden van CO2 GRO zich verplicht om Spaans te leren zodat ze beter kunnen communiceren met klanten, partners en andere belanghebbenden in die markt en andere Spaanstalige landen. Aaron Archibald, VP Sales & Strategic Alliances, vertelt ons over de ontwikkelingen die zij zien in de Colombiaanse kassenmarkt.

CO2 GRO voorziet tuinders van water-kooldioxide-oplossingstechnologie, waarbij de kooldioxide eerst wordt opgelost in water. Vervolgens wordt het slechts enkele minuten per dag op de bladeren van de planten verneveld. Vanwege de hoge eisen die in tropische klimaten worden gesteld aan het ventileren van kassen, is het gebruik van gasvormige CO2-verrijking in de atmosfeer van kassen niet haalbaar, omdat het gas dan gewoon uit de ventilatieopeningen zou worden geblazen. In Latijns-Amerika is de CO2 GRO-oplossing snel toegepast in meerdere gewassen in meerdere landen, aldus Aaron.

Colombiaanse rozensector
"De rozensector in Colombia is enorm. Ze zijn de op één na grootste exporteur van rozen ter wereld. Deze specifieke klant exporteert dagelijks rozen per vrachtvliegtuig naar Canada, de VS, Europa, Australië en zelfs het Midden-Oosten. Er zijn meer dan 2.500 hectare rozenteeltbedrijven in het land, waarbij één groep meer dan 500 hectare exploiteert. Vanwege het klimaat in het land kan geen van de telers CO₂-begassing gebruiken. Daarom zijn ze allemaal perfecte kandidaten voor de technologie van CO2 GRO", zegt hij.

"Ons team heeft onlangs een rozenteler in Colombia bezocht die daar een Technology Adaptation Project (TAP) uitvoert. Tussen januari en oktober van dit jaar hebben ze meer dan 30% hogere oogst gezien dankzij onze technologie (in de treatment vs controlegroep). Deze TAP loopt tot maart 2024 en dient de klant tijdens het hoogseizoen (Kerst en Valentijnsdag). Zodra dat is afgerond, gaan we onderhandelen over een commercieel uitrolcontract. "

Een bloeiende cannabismarkt bedienen
De teelt van cannabis is gelegaliseerd in Colombia. De CO2 GRO Colombia cannabis TAP eindigde dit jaar in de zomer. "Hun TAP was gericht op het evalueren van onze technologie naast natuurlijk zonlicht en onze technologie naast kunstlicht (LED's). Vervolgens werden de resultaten vergeleken met hun historische basisopbrengstgegevens en zagen ze 30% meer opbrengst (topgewicht) dankzij onze technologie", legt Aaron uit.

"Cannabis telen is legaal in Colombia en de meeste telers sturen hun producten naar markten overzee, vooral naar Duitsland. We werken samen met drie andere cannabistelers in Colombia, allemaal in verschillende delen van het land met verschillende klimaten. We verwachten dat deze TAP's tegen het einde van het jaar van start gaan."

Samenwerken met indoor groentetelers
CO2 GRO is ook op zoek naar samenwerking met enkele potentiële indoor groentetelers, zoals paprika- en tomatentelers in Colombia. "Deze klanten telen zowel voor binnenlandse consumptie als voor de export. Gezien ons commerciële succes met Hidroexpo (El Salvador) en de TAP-successen met kassenklanten in Mexico, denken we dat we snel TAP's zullen starten om meer kassengroentetelers in Colombia en andere Centraal-Amerikaanse landen te bedienen."

Voor meer informatie:
Aaron Archibald, VP Sales & Strategic Alliances
CO2 GRO
[email protected]
https://co2gro.ca/