Van 9 tot en met 12 oktober gaan demissionair minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Liesje Schreinemacher en VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen samen met een groep Nederlandse ondernemers op economische missie naar Marokko. Het bezoek staat in het teken van watermanagement en land- en tuinbouw. De week erop (17 tot en met 21 oktober) reist in het kielzog van het staatsbezoek van Zijne majesteit Koning Willem-Alexander en Hare Majesteit Koningin Máxima aan Zuid-Afrika een delegatie bedrijven naar Johannesburg. Dat meldt VNO-NCW.
Aardbeving in Marokko
In goed overleg met de Marokkaanse autoriteiten en het lokale bedrijfsleven is besloten het bezoek aan Marokko toch door te laten gaan, na de verschrikkelijke aardbeving die het land vorige maand trof. Juist in deze uitdagende tijden is samenwerking tussen Marokkaanse en Nederlandse bedrijven van groot belang. Zeker wat betreft de thema’s waar de economische missie zich op focust, zoals het veiligstellen van de water- en voedselvoorziening in het land. Tijdens het bezoek zal VNO NCW voorzitter Ingrid Thijssen in gesprek gaan met haar Marokkaanse counterpart om haar medeleven te betuigen en te kijken op welke wijze het Nederlands en Marokkaans bedrijfsleven de bestaande relatie verder kunnen uitbouwen.
Zuid-Afrika belangrijke partner voor groene waterstof
Zuid-Afrika is één van de grootste economieën en technisch ontwikkelde landen van Afrika. Het land werkt samen met bedrijven aan de transitie naar een groene economie. Van circulaire afvalverwerking, duurzame land- en tuinbouw tot een grootschalige inzet op groene waterstof. Dit alles biedt kansen voor Nederlandse ondernemers. Zo zijn Nederlandse bedrijven experts in duurzaam afvalbeheer en kunnen zij Zuid-Afrika helpen hun afvalverwerking-infrastructuur te verbeteren.
Ook is Zuid-Afrika een belangrijke partner voor Nederland in de productie van groene waterstof. Nederlandse ondernemers werken momenteel hard aan innovaties en nieuwe technologieën voor de productie, import en transport van waterstof, wat kansen biedt voor samenwerking met Zuid-Afrikaanse technologische bedrijven en kennisinstellingen.
Het hele artikel is hier bij VNO-NCW te lezen.