Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Door genbewerking tomaten verrijkt met vitamine D

De toepassing van CRISPR-genbewerking heeft de afgelopen jaren een hoge vlucht genomen en nu is ook de tomaat geen onbekende meer in de CRISPR-toolbox. In 2021 werden genoom-edited tomaten verrijkt met γ-aminoboterzuur (GABA) commercieel gelanceerd in Japan door Sanatech Seed.

Onderzoekers van de Seoul National University (SNU) in Zuid-Korea hebben CRISPR-genbewerking toegepast om tomaten te leveren met een verhoogd gehalte aan provitamine D3 (ProVitD3). De nieuwe, genetisch gemanipuleerde tomaten vertoonden geaccumuleerde ProVitD3-niveaus van wel 6 μg/g drooggewicht in rode vruchten, terwijl ze morfologische gelijkenis met reguliere tomaten behielden.

"Met dit werk tonen we een tweede bewijs dat tomaten kunnen worden gebiofortificeerd met verhoogde niveaus van ProVitD3, wat een plantaardige bron van vitamine D zou kunnen zijn als planten met deze eigenschap op de markt worden gebracht," zegt Aaron Hummel, hoofd technologie bij Pairwise, een in North Carolina gevestigd voedseltechnologiebedrijf dat CRISPR toepast om 'Conscious Greens' salademixen te ontwikkelen die verser, lekkerder en makkelijker verkrijgbaar moeten zijn.

Bron: genengnews.com

Publicatiedatum: