Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

VK en Duitsland belangrijkste afzetlanden Hollandse glasgroenten

Nederlandse glasgroenten hebben een sterke positie op de Duitse en Britse markt. Ook in coronatijd zijn Duitsland en het Verenigd Koninkrijk veruit de belangrijkste afzetlanden voor glasgroenten van Nederlandse bodem. De verkoop van tomaten en paprika's in Polen zit in de lift. Inmiddels is Polen voor beide groenten de derde afzetmarkt, schrijft Wilco van den Berg van GroentenFruit Huis op LinkedIn.  

De verkoop van tomaten buiten Europa is klein met een aandeel van 2 procent in de totale buitenlandse afzet. Bijna 100 procent van de NL komkommers wordt in Europa verkocht met hoofdzakelijk verkoop in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Deze twee landen zijn samen goed voor bijna 85 procent van de totale komkommerverkoop in het buitenland.

Door corona (beperkt vliegverkeer/hoge transportkosten) zijn er dit jaar minder paprika's buiten Europa verkocht dan in voorgaande jaren. De afzet van NL paprika in de Verenigde Staten is dit jaar gehalveerd vergeleken met vorig jaar.

Bron: KCB/GroentenFruit Huis op basis van cijfers t/m week 41 in 2020

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer