Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
onderzoek naar zoekopdrachten van consumenten

Door corona zochten meer consumenten naar onder andere gember

Taiwanese wetenschappers onderzochten met Google Trends het verband tussen corona en de online interesse in verschillende aspecten van een gezonde levensstijl. Ze vonden een sterk verband tussen het aantal coronagevallen en de interesse in immuunsysteemversterkende voedingsstoffen en kruiden.

Het onderzoeksteam gebruikte data tussen 1 juni 2018 en 27 april 2020. Ze zochten op kernwoorden die te maken hadden met corona en de categorieën immuunsysteemversterkende stoffen, voedselzekerheid, dieet, en gedrag binnenhuis & buiten de deur. In de eerste categorie zochten ze op vitamine A, B, C, D en E, zink, seleen, kurkuma en gember. Hoe meer coronagevallen een gebied kende, hoe groter het aantal zoekopdrachten op deze stoffen. Het verband was bij kurkuma en gember minder sterk dan bij de andere stoffen. In Europa werd het meest gezocht op vitamine D en coronavirus. De onderzoekers concluderen ook dat veel mensen zich zorgen maken om de voedselzekerheid. In de Westerse wereld waren er veel zoekopdrachten naar voedselbanken. In landen als de Filipijnen, Indonesië en Pakistan zochten veel mensen naar ‘gratis voedsel’.

Bron: EVMI, Nutrients

Publicatiedatum: