Zaadteler Mark Keulen had behoefte aan sensoren om het vochtgehalte in zijn kasplanten te meten zodat het dagelijks water geven eenvoudig werd. Samen met ict-er Jeroen Beemster bedacht hij een systeem om dit op te lossen. Hun systeem Planthub verkopen ze nu wereldwijd aan kastelers, maar wel 'van onder de radar' (al deden Mark en Jeroen in 2018 ook al eens hun verhaal).
Mark Keulen met een sensor
"Mijn hobby is elektronica’’, vertelt Jeroen in een artikel van het Noordhollands Dagblad dat Greenport Noord-Holland Noord. "Ik vind het leuk om oplossingen te bedenken die echt op de praktijk aansluiten.’’ Dat geldt bij uitstek voor het sensorensysteem Planthub dat hij aanvankelijk alleen voor Mark maakte.
Lees hier het hele verhaal over de sensoren die vanuit West-Friesland wereldwijd verkocht worden. Vooral in Afrika worden veel sets verkocht. "Omdat tuinders hier al veel zaken geautomatiseerd hebben is Nederland voor dit systeem een lastige markt. In Afrika heeft men geen vaste telefoonlijn maar wel een mobiel. Daar sluit dit systeem perfect op aan.’’