Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

'Topkwaliteit' citrus, energiewinst en minder irrigatiewater in fotovoltaïsche kassen

Sinds 2011 pioniert EF Solare Italia met de installatie van fotovoltaïsche kassen, met name voor de teelt van citrus en het bedrijf boekt daarmee een verrassende productkwaliteit. Het agro-zonne-energiebedrijf startte langs de Tyrrheense en Ionische kust van de Italiaanse provincie Cosenza, in Calabrië en bouwde uit in Umbrië en Sardinië, waar het kasareaal 40 hectare beslaat, met 18.000 planten tegen een geïnstalleerd vermogen van 32 MWp.


Citrus uit de EF Solare Italia-kassen

Kwaliteit neemt toe in speciale kassen
EF Solare Italia test het systeem o.a. in de kasteelt van citroenen. Uit een monsteranalyse van de oogst van afgelopen januari komen opvallend goede resultaten naar voren: vruchtdiameter 76,5 mm, gewicht 270 g, sapopbrengst 39%, totale zuurgraad (citroenzuur) 60,5 g/l. Deze resultaten zijn duidelijk beter dan de kwaliteitsnormen voor de beste BGA-citroenen in Italië, zoals die van Rocca Imperiale en Sorrento, zijn te vinden, aldus het agro-zonne-energiebedrijf.

De vereiste kwaliteitskenmerken van de citroenen met de BGA Sorrento zijn: meer dan 85 g in gewicht, sapopbrengst 30 % of meer, 35 g/l of meer in totale zuurgraad.

Die voor de IGP di Rocca Imperiale citroenen zijn: 53 mm of meer in diameter, 100 g of meer in gewicht, 30% of meer in sapopbrengst, 45 g/l of meer in totale zuurgraad.

Subirrigatiesystemen
Naast kwaliteitsverbetering van de producten is duurzaamheid een tweede speerpunt voor EF Solare Italia en dan vooral het verminderen van het watergebruik voor de teelt. Het histogram (zie hieronder) toont de hoeveelheid water die in het jaar 2019 maandelijks voor irrigatie werd gebruikt op 7,8 ha van de betreffende plant. De totale hoeveelheid water die werd gebruikt is aanzienlijk lager dan in het open veld, 1.200 m3/ha tegen 6.000 m3/ha.


Maandelijkse waterverbruik in 2019 voor een oppervlakte van 7,8 ha. Klik voor een vergroting van de afbeelding.

Dit resultaat werd verkregen door een gedeeltelijke zonwering en diffuus licht in de fotovoltaïsche kasomgeving en subirrigatiesystemen, die een vermindering van de verdamping mogelijk maken, waardoor weer minder irrigatiewater nodig is.

Fotovoltaïsche kassen voor de limesteelt van EF Solare Italia in Milis

EF Solare Italia heeft meer dan 300 installaties in 17 regio's draaien en een geïnstalleerd vermogen van meer dan 850 MW. In Calabrië heeft het bedrijf 14 kascomplexen. 

Voor meer informatie:
Antonio Lancellotta - partner/consulente
EF Solare Italia
+39 340 6208559
[email protected]