De onderzoekers bezochten onder andere Taiwan Agricultural Research Institute (TARI) in Taichung, de National Taiwan University in Taipei. Er werden twee seminars gehouden die bijdragen aan de kennisuitwisseling en het bouwen van netwerken tussen onderzoek, bedrijfsleven en overheid in Taiwan en Nederland.
Beide seminars werden ondersteund door het Council of Agriculture (COA, Ministerie van Landbouw). Het eerste seminar vond plaats bij TARI. Silke Hemming gaf een presentatie over moderne groenteteelt en belangrijke aspecten van gewasmanagement en Bas Speetjens gaf een overzicht van de mogelijkheden die de benadering van de adaptieve kas biedt voor de ontwikkeling van de tuinbouw in subtropische gebieden.
Tijdens het tweede seminar bij de National Taiwan University stond eveneens Nederlandse tuinbouwkennis centraal. Ook daar spraken Silke Hemming, Ep Heuvelink en Bas Speetjens voor een internationaal publiek over de mogelijkheden om Nederlandse tuinbouwkennis toe te passen in subtropische gebieden, zoals in Taiwan. Zowel technische als ook gewasfysiologische aspecten kwamen uitgebreid aan de orde. Hemming presenteerde daar bovendien mogelijkheden van elektriciteitsproducerende kasconcepten voor de toekomst.
De lezingen:
Ep Heuvelink en Silke Hemming:Modern greenhouse crop production -physiology and management
Bas Speetjens:
The design of greenhouses in sub-tropical areas – from crop to economics
Silke Hemming:
Development of electricity producing greenhouses – two case studies
Meer informatie:
Cooperation in subtropical sustainable greenhouse Taiwan