Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

7,5 miljoen beschikbaar voor investeringen in milieuvriendelijke maatregelen

Als u wilt investeren in nieuwe milieuvriendelijke machines of installaties, kunt u van 3 december tot en met 28 december 2012 subsidie aanvragen bij Dienst Regelingen. Met deze machines of installaties kunt u energie besparen of meehelpen aan de verbetering van de waterkwaliteit.

Drie investeringscategorieën

Er zijn drie investeringscategorieën waarvoor u een aanvraag kunt indienen: categorie 3 Mestsilo’s, categorie 4 Energie-efficiëntie en categorie 5 Hernieuwbare energie. Denk aan de vergroting van de bestaande opslagcapaciteit van dierlijke meststoffen waardoor er op bedrijfsniveau meer flexibiliteit ontstaat om dierlijke meststoffen uit te rijden (cat. 3). Of apparatuur, installaties en machines om energie of warmte te besparen of opnieuw te gebruiken (cat. 4) en apparatuur, installaties en machines om hernieuwbare energie te produceren (cat. 5).

Als u voor meerdere categorieën een aanvraag wilt doen, dien dan voor elke categorie een aparte aanvraag in. U kunt ook binnen één categorie voor meerdere machines of installaties subsidie aanvragen. Loting onder de ingediende aanvragen bepaalt wie subsidie krijgt toegewezen. Heeft u in 2010 of 2011 al subsidie toegewezen gekregen vanuit deze regeling, dan kunt u nu niet weer in aanmerking komen voor subsidie.

Beschikbaar budget

Voor deze subsidie stelt het ministerie van Economische Zaken € 7,5 miljoen beschikbaar. Naast de bijdrage van het ministerie, stelt de provincie Utrecht € 1.240.000 beschikbaar voor de categorieën 4 en 5.

Geen subsidie voor btw-kosten

Kosten voor btw vallen dit jaar niet onder de kosten die worden gesubsidieerd. In 2011 was dit in sommige situaties nog wel zo.

Wijziging ten opzichte van eerdere openstellingen

Dienst Regelingen gaat steeds digitaler werken. Naast het indienen van de aanvraag verloopt ook de verdere afhandeling digitaal. Hierdoor zult u met een paar veranderingen te maken krijgen. U krijgt bij deze subsidieaanvraag nieuwe schermen te zien en Dienst Regelingen houdt u op de hoogte via ‘Mijn dossier’ en e-mail.
 
Meer informatie: Subsidie investeringen in milieuvriendelijke maatregelen

 
Publicatiedatum: