Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
motie Partij voor de Dieren en D66 aangenomen:

"Wetenschappelijke studies bij toelatingsprocedures moeten openbaar"

De Tweede Kamer wil dat de wetenschappelijke studies die gebruikt worden wanneer nieuwe soorten gewasbeschermingsmiddelen en biociden in de landbouw worden toegelaten, openbaar worden gemaakt. De Kamer heeft een motie van D66 en de Partij voor de Dieren hierover aangenomen. Staatssecretaris Verdaas van Economische Zaken moet er voor gaan zorgen dat de gebruikte studies in Nederland openbaar worden gemaakt. Daarnaast moet hij zich in de Europese Unie inzetten om de openbaarheid van de studies ook in Europees verband te bewerkstelligen.

Wanneer er een nieuw middel wordt toegelaten op de Nederlandse markt, moet er gekeken worden naar de effecten van dat middel op mens, natuur en milieu. Dit gebeurt nu op basis van studies die de fabrikant van het middel aandraagt. "Deskundigen wijzen erop dat hier vaak niet de meest recente wetenschappelijke inzichten worden gebruikt en niet alle effecten van de werkzame stof worden vermeld. Omdat deze studies niet openbaar zijn, kan niemand goed beoordelen of de toelating van een middel wel gebeurt op basis van alle kennis die er beschikbaar is over de negatieve effecten hiervan", aldus de Partij voor de Dieren.
Publicatiedatum: