Twee Franse komkommertelers hebben een primeur te pakken. Ze zijn de eerste Franse telers die met LED-verlichting jaarrond komkommers gaan telen aan de hoge draad. "Over het algemeen stijgt de productie van komkommers met hogere lichtniveaus. Maar met LED's kunnen we de productie echt optimaliseren door het licht en de warmte afzonderlijk te sturen."
Jardins Réunis en Cheminant hebben beide Philips GreenPower LED toplighting en Philips GreenPower LED voor tussenverlichting geïnstalleerd in hun nieuwe in de regio Nantes in Frankrijk gelegen komkommerkassen.
De leden van de teeltcoöperatie van Océane zijn de eerste in het land die gebruik maken van LED-verlichting om komkommers te telen met behulp van hogedraadteelt. "We hebben ervaring met de hogedraadteelt van komkommers onder LED-verlichting in andere delen van de wereld, en kunnen vrij goed voorspellen hoeveel de productie zal toenemen na het installeren van onze LED's", zegt Udo van Slooten, de business leader horticulture van Signify.
"Over het algemeen stijgt de productie van komkommers met hogere lichtniveaus. Maar met LED's kunnen we de productie echt optimaliseren door het licht en de warmte afzonderlijk te sturen. De LED-lampen van Philips hebben het juiste spectrum voor de komkommerteelt - de planten maken gebruik van dit kleurenspectrum voor optimale fotosynthese, wat resulteert in een grotere productie van een gewas van hoge kwaliteit."

Unieke voordelen
Beide telers verwachten een toename van de productie, maar dat is niet de enige reden waarom ze hebben gekozen voor volledige LED-verlichting. In tegenstelling tot HPS-verlichting stelt LED de telers in staat het lichtniveau te verhogen zonder dat ze de warmte verhogen. De mogelijkheid om licht en temperatuur beter te regelen garandeert een hoge en zo efficiënt mogelijke kwaliteitsproductie gedurende het hele jaar.
"LED's zorgen voor een betere balans tussen warmte en lucht, wat een aanzienlijke stijging in de productie veroorzaakt zonder de warmte die je zou krijgen met HPS-verlichting", legt Antoine Cheminant, mede-eigenaar van Cheminant, uit. "Volgens de berekeningen van Signify streven we naar 30% meer productie in onze halfgesloten kas van 20.000 m² in vergelijking met een traditionele onverlichte kas."

Productieve partnerships
"LED-verlichting zal ons helpen om de energie-efficiëntie te verbeteren en om hiaten in de productie te verminderen, vooral in de meer winstgevende winterperiode. Dit is van cruciaal belang om onze positie in de markt het hele jaar door te behouden," zegt Vincent Olivon, mede-eigenaar van Jardins Réunis.
Net als Cheminant heeft Jardins Réunis hun verlichting in een nieuw gebouwde semi-gesloten kas geïnstalleerd. De kas van 25.000 m² zal gebruik maken van LED toplighting(145 μmol / s / m2) en LED voor tussenbelichting (67 μmol / s / m2). De installaties voor beide kassen werden in november 2018 uitgevoerd door de Franse gecertificeerde Horti LED-partner van Philips Eiffage Énergie Systèmes. Dit is het eerste teeltseizoen waarin beide bedrijven gebruik zijn gaan maken van het systeem.

SIVAL 2019
Signify is in stand E226 aanwezig 15 tot en met 17 januari in het Angers Exhibition Centre om meer informatie te geven over Philips Horticulture LED Solutions.
Signify is op 16 mei 2018 de nieuwe bedrijfsnaam van Philips Lighting geworden. In Frankrijk zal de wettelijke naam van Signify in begin 2019 worden aangepast.
Voor meer informatie:
Signify
www.signify.com