Wekelijks verlaten 550.000 kruiden de kassen van Rosborg Krydderurter A/S in Odense. Door de toenemende vraag bij zowel professionele als amateurkoks is het aantal soorten toegenomen van 5 naar 32 en is het kasareaal verdubbeld. Vooral de biologische kruiden die het bedrijf teelt en verkoopt via dochteronderneming Økologi Haven ApS hebben het afgelopen jaar een enorme groei doorgemaakt, zo schrijft Fødevarewatch.
Steeds meer belangstelling voor biologisch
“Een van de redenen van het succes is dat steeds meer klanten overstappen van conventionele onbespoten kruiden op biologische kruiden,” vertelt directeur Johnny Albertsen van Økologi Haven ApS aan FødevareWatch. Het dochterbedrijf heeft het boekjaar 2017/2018 afgesloten met een winst van 0,5 miljoen euro, meer dan een verdubbeling vergeleken met het jaar daarvoor.
Meer planten, minder energieverbruik
Kort geleden werd er een nieuwe kas in gebruik genomen, waardoor het totale kasareaal van Økologi Haven ApS nu 30.000 m2 bedraagt. Door de nieuwe kas neemt de opbrengst met 30 procent toe, terwijl tegelijkertijd per plant 30 procent minder energie wordt gebruikt. Moederbedrijf Rosborg Krydderurter kon dit jaar een winst van 0,66 miljoen euro noteren, waarvan 0,5 miljoen afkomstig was van Økologi Haven ApS. Albertsen denkt dat het bedrijf over vier jaar alleen nog biologisch zal telen. De kruiden zijn uitsluitend bedoeld voor de Deense markt.
Bron: www.tv2fyn.dk