De prijzen van komkommers in Israël zijn de afgelopen dagen enorm gestegen met groothandelsprijzen van meer dan 1,67 euro per kilo, aldus het ministerie van Landbouw. Vorige week was de groothandelsprijs voor de groente 1,07 euro per kilo - 60 procent minder dan de huidige prijs.
De reden voor de prijsstijging is te wijten aan een tekort aan komkommers die is veroorzaakt door verschillende virussen die de zomeroogst hebben beïnvloed. Een vergelijkbare situatie leidde vorig jaar tot een daling van 50 procent in de beschikbaarheid van de groente in de markt. In het verleden werden tekorten op de Israëlische markt gecompenseerd door import uit Jordanië en Gaza, maar dezelfde plaag heeft ook komkommers in die regio's getroffen.
Er is echter goed nieuws. De markten hebben nog geen last gehad van het tekort, omdat winkels de winkelprijs laag houden en komkommers verkopen als een lokartikel om klanten naar de winkel te halen. Naar verwachting zal een nieuwe - en gezonde - oogst van de groente de komende weken worden geoogst, waardoor de groothandelsprijzen naar een normaler niveau zouden moeten terugkeren, aldus het ministerie.
Bron: hamodia.com