Er zijn minder paprika's beschikbaar in Dar es Salaam, waardoor de prijs van de groente is gestegen. Marktdata laat zien dat de verkoopprijzen voor een zak paprika's van 80 kilo op 21 september rond de €30,00 tot €31,90 lag. Ter vergelijking, eind juli kostte een zak van dit gewicht nog tussen de €18,75 en €22,50.
Tegelijkertijd is de retailprijs van een zak van vijf tot tien paprika's in deze periode gestegen van €0,56 naar €0,75.
Belanghebbenden wijten het tekort op de markt voornamelijk aan de verminderde paprikaoogst in Noord-Tanzania, vooral Kilimanjaro en Arusha, waar het grootste gedeelte van de paprika's die in Dar es Salaam worden verkocht wordt geproduceerd.
Omary Mangilie, secretaris bij de markt op Temeke Stereo, bevestigt dat er minder paprika's beschikbaar zijn op de markt: "Het watertekort in vele delen van het land in deze tijd van het jaar heeft de paprikateelt beïnvloed." Hij voegde toe dat de seizoensregen die de komende maanden zal vallen de productie zal stimuleren.
Bron: allafrica.com