Prijzen voedingsmiddelen in oktober 2,5% hoger dan in oktober 2011
Ten opzichte van een jaar geleden waren voedingsmiddelen in augustus 2012 gemiddeld 2,5% duurder. De grootste prijsstijgingen vielen te noteren bij de categorieën fruit (+7,0%), aardappelen en groenten (+4,7%), vlees (+2,8%) en brood- en graanproducten (+2,2%). Alleen de categorie olie, boter en margarine liet een daling zien met 2,8%.
Ten opzichte van september 2012 zijn de prijzen van voedingsmiddelen met 1,0% gestegen. Alle productcategorieën zijn in prijs gestegen. De grootste prijsstijgingen vielen te noteren bij de categorieën aardappelen en groenten (+3,2%), fruit (+1,5%), suiker, zoetwaren en ijs (+1,6%) en vlees (+1,0%).
De inflatie volgens de Europees geharmoniseerde methode (HICP) steeg in Nederland naar 3,3%, het hoogste niveau in 10 jaar tijd. De inflatie in de eurozone bedroeg in oktober 2,5%. Door de btw-verhoging is de inflatie in Nederland nu aanzienlijk hoger dan in de eurozone.
Bron: CBS