Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Hollandse paprika's hebben al last van Spaanse nieuwe oogst"

Tholen - De paprikamarkt staat onder druk. Volgens een exporteur hebben de Hollandse paprika's nu al last van de nieuwe oogst uit Spanje. "Hierdoor hebben we veel concurrentie en is het moeilijk om reƫle prijzen te maken." De prijs van rode paprika's ligt momenteel rond de 90 cent, de gele paprika's 78 cent, groene 1,15 euro en oranje 1,20 euro.

"Naast de concurrentie uit Spanje valt ook de export naar Amerika en Canada tegen. Verder hebben wij als exporteurs last van Nederlandse teeltbedrijven die direct zaken doen met klanten in het buitenland en aftuin laden. Voor ons is daar met een kwaliteitsorganisatie, certificeringen en audits niet tegen te concurreren."

De aanvoer van Hollandse paprika's ligt volgens de exporteur momenteel op een redelijk niveau. "Volgende week worden er iets minder paprika's verwacht. Maar we hebben nou eenmaal te maken met de wet van vraag en aanbod. Als de vraag ontbreekt, zullen de prijzen ook niet omhoog gaan."