Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
vijf projecten gericht op 'Het Nieuwe Telen'

4,8 miljoen euro MEI-subsidie voor 8 semi-gesloten kassystemen

10 projecten krijgen samen een bedrag van bijna € 5 miljoen. Dat bedrag komt van subsidieregeling Marktintroductie energie-innovatie (MEI) en is verdeeld over 8 semi-gesloten kassystemen en 2 overige. De aanvragen van de eerste openstelling voor semi-gesloten kassystemen krijgen € 4,8 miljoen subsidie. Van deze projecten zijn 5 gericht op 'Het Nieuwe Telen'.

Dat betekent dat de investering in ieder geval bestaat uit een installatie voor buitenluchtaanzuiging en een installatie voor luchtbeweging, in combinatie met een tweede beweegbaar energiescherm.

Overige systemen

De overige systemen ontvangen € 120.000 subsidie. Hierbij zet 1 project laagwaardig aardwarmte in voor het verwarmen van een aardbeienkas.

Het andere project, een slateler, krijgt subsidie voor het in cascade plaatsen van HR-ketels. De CO2-vermindering van deze 2 projecten is in totaal 525 ton per jaar.

Tweede openstelling

De tweede openstelling is van 24 september tot en met 29 oktober 2012. Hiervoor is € 7,5 miljoen beschikbaar.

Bron: Nieuwe Oogst
Publicatiedatum: