Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Architecten ontwerpen pizzakiosk waarin tevens groenten geteeld worden

Architectenbureau Bloot heeft een kioskachtige beweegbare kas ontworpen waarin pizza’s kunnen worden gemaakt. Het bouwwerk wordt in de oorspronkelijke stand gebruikt als kas. Wanneer de kas omhoog wordt gehesen, ontstaat er een nieuwe ruimte; een houten pizzabar komt tevoorschijn met daaraan een kleine ‘ingrediëntentuin’. Bezoekers kunnen de ingrediënten voor hun pizza halen uit deze strook met groenten, waar onder andere kruidenplanten, courgetteplanten en tomatenplanten groeien.




De kiosk bestaat uit een constructie van steigerbuizen. De kas zelf is gemaakt van transparante golfplaten. De ingrediëntentuin en de bar worden opgebouwd uit sloophout en de pizzaoven is van oude bakstenen, kippengaas en klei. Opgevangen regenwater wordt gebruikt om de planten van water te voorzien.

Bloot Architecture en mypizzaoven.nl hebben met het ontwerp de prijsvraag ‘Ontwerp een huis om van te smullen’ gewonnen. De prijsvraag werd georganiseerd door het Podium voor Architectuur Haarlemmermeer en Schiphol. Het tijdelijke gebouw wordt gerealiseerd in Hoofddorp op de plaats van het toekomstige Tudorpark

Bron: Architectnweb.nl, beeld: Bloot Architecture
Publicatiedatum: