Suriname: Uien en aardappelen voor slechts 25 cent per kilo
Het gaat hierbij om olie, suiker, rijst, thee en blikjeswaren waarop al een prijsaanpassing is gedaan door de overheid. Deze goederen zullen onder de winkelprijs verkocht worden. “Wij hebben al een container met ongeveer 30.000 kilo aardappelen en uien binnengehaald.” Samen met het Ministerie van Landbouw Veeteelt en Visserij zal de partij, lokale producenten aanmoedigen om te planten en te telen.
De goederen zullen van hen worden opgekocht en rechtstreeks aan het volk ten verkoop worden aangeboden. Hierdoor vindt er geen tussenhandel plaats en kunnen de goederen tegen de kostprijs verkocht worden. Dit moet ook de boeren en producenten helpen bij het afzetten van goederen. De partij heeft in Nickerie haar eigen pelmolen.
Padie zal van de rijstboeren worden opgekocht, verwerkt en tegen een zeer lage prijs aan de man worden gebracht. Het is volgens de voorzitter ook de bedoeling dat mensen worden aangespoord tot ondernemerschap. De partij heeft op dat gebied reeds tien opkopers ingezet, die zij heeft voorzien van een pick-up en een startkapitaal van USD 2500.
Ook zijn ongeveer vijftig mannen en vrouwen bij dit project geholpen aan een baan. Binnen het project van PL valt ook een bouwpakkettenproject. Dit moet aansluiten op het woningbouwproject van de regering.”Wij beschikken over onze eigen steen- en dakplatenfabriek. Het is ons voornemens om het volk van betaalbare bouwpakketten te voorzien. In de politiek is het niet zo dat je alleen tijdens de verkiezingen naar het volk toe gaat.
Dit moet je vrijblijvend doen en bewijzen dat je het met haar meent.” De financiën voor dit project komen volgens Marijan Setrodikoro, woordvoerder van de PL, uit kernen van de partij uit Nederland en Amerika. Leden die verbonden zijn aan de partij, doen daarbij ook hun maandelijkse bijdrage. “Onze ministers Moestadja en Sapoen dragen elke maand tien procent van hun salaris bij aan dit project”, geeft de voorzitter aan.