Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Teler en consument nog ver van elkaar verwijderd

De afstand tussen teler en consument is qua beleving en wederzijdse interesse nog erg groot. Een verdere toenadering tot elkaar lijkt gewenst. Hiermee zou een betere afstemming in de agrofoodsector kunnen worden bereikt. Maar de vraag is of dat haalbaar is. Eén ding is zeker, de consument zal het initiatief tot die toenadering niet nemen.

Dat concludeert The Food Agency in een vandaag verschenen rapport. Samen met bureau Beautiful Lives deed The Food Agency onderzoek naar de wederzijdse beleving van consument en teler. Consumenten lijken steeds meer geïnteresseerd in de teler en zijn bedrijf, gezien de populariteit van Boer Zoekt Vrouw en de vele tv-reclames met telers in de hoofdrol. Ook de teler lijkt open te staan voor de consument, gezien de opkomst van boerderijdagen en landwinkels.


In het onderzoek zijn telers en consumenten in groepsgesprekken bij elkaar gebracht. De onderzoekers concluderen dat er weliswaar sprake is van enig wederzijds begrip, maar dat de afstand nog erg groot is en de belangstelling klein. De interesse van de consument is met name gebaseerd op een romantisch beeld van de teler dat niet strookt met de dagelijkse realiteit. Om de afstand te verkleinen, zal de eerste stap gezet moeten worden door de telers: zij moeten verantwoordelijkheid nemen, meer openstaan voor signalen van buitenaf en de behoefte van de consument en daar proactief mee omgaan. Zij zullen een eigen kwaliteitsstandaard moeten hanteren en promoten om zo meerwaarde te creëren voor de consument, luidt de conclusie.

 
 
Publicatiedatum: