Lansingerland trekt zich mogelijk terug als Floriade-kandidaat
De gemeenteraad van Lansingerland buigt zich tijdens de raadsvergadering van 21 juni over de kandidaatstelling voor de Floriade in 2022. Lansingerland is een van de acht gemeenten in de regio Boskoop die samen de Floriade naar Zuid-Holland willen halen. Ook ligt een deel van de locatie voor de Floriade op het grondgebied van Lansingerland. Volgens B en W van Lansingerland betekent het terugtrekken van de gemeente dat het bid van de regio geen doorgang kan vinden vanwege de locatie op haar grondgebied.
Door zich niet kandidaat te stellen, wordt volgens het college voorkomen dat Lansingerland eventueel financieel in de problemen komt. Het college stelt dat de business case in het bidbook voor de Floriade nog grote onzekerheden bevat. Ook zouden de financiële risico's voor Lansingerland als grondgebiedgemeente onvoldoende inzichtelijk zijn.
Het bidbook voor de Floriade 2022 moet voor 1 juli worden gepresenteerd aan de Nationale Tuinbouwraad. De provincie Zuid-Holland stelde recent €3,3 miljoen ter beschikking om de komst van de Floriade mogelijk te maken.
Bron: Tuin&Landschap