Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nederlandse en Israëlische agrobedrijven staan samen sterker

Nederlandse en Israëlische bedrijven vullen elkaar goed aan op het gebied van agrofood en voedselzekerheid. Door samen de wereld over te gaan, kunnen ondernemers uit beide landen nog beter profiteren van de kansen, die een groeiende wereldbevolking biedt.

Voedselzekerheid

Met die woorden opende minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) woensdag 6 juni 2012 een seminar over voedselzekerheid in Tel Aviv. Tijdens deze bijeenkomst leggen ondernemers uit Nederland en Israël contacten en sluiten samen contracten met ondernemers over de gehele wereld.

Verbetering irrigatie akkers

Tijdens het seminar sloten Nederlandse en Israëlische bedrijven en kennisinstellingen een overeenkomst met de stad Conakry in Guinea voor nauwe samenwerking op het gebied van voedselzekerheid. En experts op het gebied van het verbouwen van aardappelen spraken af de handen ineen te slaan om de irrigatie van akkers te verbeteren.

Kansen in opkomende economieën

Beide landen zijn sterke spelers op het gebied van agrofood, tuinbouw, watertechnologie en logistiek. Omdat het klimaat in beide landen sterk verschilt, vullen kennis en kunde van ondernemers en onderzoekers elkaar goed aan. Daarmee maken samenwerkingsverbanden een goede kans mee te dingen naar opdrachten in opkomende economieën in Afrika en Azië.

De wereldbevolking groeit sneller dan de voedselproductie aankan. Bovendien willen mensen een meer gevarieerd dieet. ´Nederlandse onderzoekers en ondernemers hebben veel expertise op dit gebied,´ aldus Verhagen. ´Door de handen ineen te slaan met hun collega’s uit Israël, maken ze een nog betere kans op werk in het buitenland. Dat levert ook in Nederland inkomsten en banen op.´ 
Publicatiedatum: